Etykiety logistyczne Etykiety kolorowe Taśmy termotransferowe Drukarki etykiet Czytniki i terminale
łść

PRZYWIESZKI KARTONOWE

Przywieszki kartonowe są stosowane jako etykiety półkowe z ceną w małych i dużych sklepach oraz super i hipermarketach oraz jako wszywki odzieżowe. Są one wykorzystywane w dużej mierze do znakowania wyrobów w handlu detalicznym, takich jak odzież dla dorosłych i dla dzieci. Przywieszane etykiety odzieżowe z nazwą produktu, adresem producenta i kodem kreskowym oprócz tego, że niosą ze sobą niezbędne informacje spełniają dodatkową funkcję wyróżniają markę produktu. Najczęściej są wykonywane według własnego projektu z różnorodnym wykończeniem, tak by przyciągać wzrok potencjalnych klientów.

Przywieszki kartonowe są zadrukowane techniką termotransferową.

Sposoby wykończenia:

- Ostre lub zaokrąglone rogi.
- Dowolny kształt (konieczne wykonanie wykrojnika).
- Sztancowanie – czynność polegająca na wykrawaniu w etykiecie kształtu o skomplikowanej charakterystyce. Dzięki wykrawaniu można nadawać przywieszkom właściwe kształty zewnętrzne, jak i wykonywać w nich otwory.
- Bigowanie (zaginanie) - proces introligatorski polegający na odciskaniu (wgniataniu) rowków w materiale, np. papierze lub kartonie w celu ułatwienia jego zaginania czy też w celu dekoracyjnym.
- Wytłaczanie- to proces tworzenia w materiale tłoczonym trójwymiarowego wzoru przez ściśnięcie matrycą w celu uwypuklenia nadrukowanego wcześniej wzoru. Najczęściej wytłacza się logo lub nazwę producenta w celach zdobniczych.
- Termodruk to technika druku z użyciem folii hot-stampingowej i matryc wypukłych wykonanych z materiału przewodzącego ciepło. Używa się go do uszlachetniania druku, ozdabiania przedmiotów, znakowania, zabezpieczenie druku (zwłaszcza folie holograficzne).
- Wybłyszczenie UV jest to błyszczące lub matowe lakierowanie całej powierzchni wybranych graficznie obszarów arkusza lub jego całej powierzchni.
- Foliowanie to pokrycie powierzchni druku matową lub błyszczącą folią z tworzyw sztucznych Dzięki foliowaniu przywieszki są nie tylko usztywnione i zabezpieczone przed działaniem mechanicznym, chemicznym, promieniowaniem UV czy wilgocią ale uzyskują również dodatkowe walory estetyczne. 

łść

Kontakt


więcej >>

mapa >>