Etykiety logistyczne Etykiety kolorowe Taśmy termotransferowe Drukarki etykiet Czytniki i terminale
łść

ETYKIETY PAPIEROWE

Etykiety papierowe

Mają zastosowanie wszędzie tam gdzie nie wymaga się od etykiet trwałości i długiej żywotności a w szczególności w miejscach gdzie nie są narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Etykieta samoprzylepna wykonana z papieru jest podstawowym materiałem do znakowania opakowań jednostkowych i zbiorczych w handlu oraz jednostek wysyłkowych.

Z uwagi na ich wszechstronne wykorzystanie są produkowane z papierów o różnej gramaturze,gładkości oraz grubości.Stosuje się je również jako półprodukt. Najpier na etykietach drukuje się stałe elementy graficzne tworząc "ramę", na której Klient dokonuje w poźniejszym czasie własnego, już dowolnego zadruku.

Stosowanie odpowiednich klejów chroni etykiety przed zniszczeniem i pozwala wykorzystywać je dotrwałego znakowania produktów czy też bezśladowo usuwać.Typ kleju dobierany jest stosownie do rodzaju powierzchni, na którą etykieta będzie przyklejona z uwzględnieniem specyficznych warunków środowiska w jakich przebywa.

Etykiety papierowe matowe

Najczęsciej spotyka się etykiety samoprzylepne papierowe matowe. Stosuje się je głównie przy znakowaniu towarów, półfabrykatów, wyrobów gotowych w handlu, przemyśle. Są także używane na szeroką skale przy oznakowaniu przesyłek transportowych.

Do nadruku na tego rodzaju etykietach stosowana jest taśma termotransferowa woskowa.

Etykiety papierowe błyszczące i półbłyszczące

Etykiety te charakteryzują się większą estetyką wykonania. Są używane wszędzie tam gdzie niezbędny jest wysoki kontrast odczytu kodu kreskowego bądź tekstu etykiety.

Do nadruku na tego rodzaju etykietach stosuje się taśmę termotransferową woskowo-żywiczną.

łść

Kontakt


więcej >>

mapa >>